Naprostou většinu nových webových stránek tvořím s použitím redakčního systému (CMS). Klient tak sám může editovat běžný obsah webu pomocí jednoduchého webového rozhraní. V současné době používám redakční systémy Joomla!® a Wordpress. V obou případech se jedná v základu o open-source (bezplatné) řešení, které tak není závislé na jednom konkrétním dodavateli. Redakční systémy je dále možné rozšířit o další funkce pomocí bezplatných či placených rozšíření - nejčastěji se jedná například o pokročilou fotogalerii, správu dokumentů, kalendář, slideshow apod.

V případě zájmu mohu zhotovit i webové stránky statické. Ty jsou vhodné pro velmi jednoduché webové stránky v případě, že se obsah webu bude měnit pouze minimálně - tyto aktualizace zpravidla provádím na základě požadavku klienta.

Orientační ceník

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH. 

 

Tvorba webových stránek krok za krokem

Pro lepší orientaci uvádím obvyklé jednotlivé kroky při přípravě nových webových stránek a jejich pozdější údržbě.

 


Prvním krokem v přípravě nových webových stránek je úvodní analýza. Bude mě zajímat, jaké máte představy o vašem novém webu, co od něj očekáváte, jaké služby, produkty či aktivity chcete prostřednictvím webových stránek nabízet či propagovat, jaké návštěvníky či klienty chcete oslovit. 


Pomohu s výběrem a registrací vhodného doménového jména pro vaši webovou prezentaci.


Zajistím webhosting u kvalitního a spolehlivého poskytovatele.


Zprovozním pracovní verzi webu, kde bude probíhat příprava nových webových stránek.


Nejdříve je vytvořena struktura webu. Jsou vytvořeny jednotlivé stránky, je vyřešeno jejich případné roztřídění do kategorií, provedena optimalizace jejich názvů. Následně je do stránek doplněn obsah včetně fotografií a dokumentů, vytvořeny odkazy v rámci webu.


Při návrhu designu stránek zohledním vaše požadavky a preference, přizpůsobím grafiku také dodaným nebo vytvořeným podkladům.


V konečné fázi dochází k doladění posledních drobností a k důkladnému otestování všech funkcí webu. Po vašem odsouhlasení přesunu webové stránky z pracovní na cílovou adresu/doménu. Nové stránky tak začínají oficiálně fungovat.


V případě zájmu zajistím následnou aktualizaci a údržbu webových stránek, uživatelskou podporu.