V případě zájmu zajistím následnou aktualizaci a údržbu webových stránek, uživatelskou podporu.

Webové stránky s redakčním systémem (CMS)

Pokud jste zvolili řešení založené na redakčním systému, zvládnete po úvodním zaškolení většinu běžných úprav sami. Může však nastat situace, se kterou si nebudete vědět rady, nebo se vyskytne potřeba nějaké složitější úpravy. I v takovém případě se můžete spolehnout, že vás nenechám bez pomoci.

Redakční systém i jeho rozšíření se stále vyvíjí - opravují se nalezené bezpečností i funkční chyby, přidávají se také nové funkce. Je proto velmi důležité zejména kvůli bezpečnosti pravidelně provádět aktualizace redakčního systému i nainstalovaných rozšíření. Můžete si zajišťovat aktualizace sami nebo využít výhod, které přináší mnou nabízené tarify pro správu redakčního systému Joomla!.

Dále je počítat s nutností vlastní redakční systém a případné doplňky aktualizovat kvůli technických, ale zejména bezpečnostním opravám. Lze samozřejmě provozovat web bez aktualizací, ale časem se zvyšuje riziko, že může být neaktualizovaný web napaden kvůli nějaké neopravené zranitelnosti. Je to podobné jako s operačním systémem v počítači s tím rozdílem, že web je vystaven veřejně a může se jej pokusit napadnout v podstatě kdokoliv. Výsledkem pak může být zobrazování nevhodného obsahu nebo také umístění škodlivého kódu, který může ohrožovat i návštěvníky webu. Proto se obecně doporučuje web aktualizovat. Výrazně se tím snižuje riziko, že bude váš web napadený, a utrpí tím důvěra vašich návštěvníků, stávajících i potenciálních klientů, bude celkově poškozeno jméno vaší firmy. 

"Statické" webové stránky bez redakčního systému

V případě volby statického webu bez redakčního systému je potřeba počítat s tím, že je pro úpravy nutná znalost jazyků (X)HTML, CSS, případně i PHP a JavaScript. Potřebná je také orientace v struktuře souborů webu, pro přístup slouží protokol FTP nebo webový správce souborů (pokud ho poskytovatel webhostingu nabízí). Pro tyto případy nabízím tarif "servis WEB".

Ceník (platný od 1. září 2023)

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH. 

Základní informace:

  • základní hodinová sazba servisu a technické podpory je 800 Kč bez dph; ostatní služby dohodou
  • minimální účtovaná doba je 15 min.
  • technická podpora je poskytována v pracovní dny 14.00 - 18.00 hod.

500 Kč / měsíčně

V této ceně je základní technická podpora, 1x měsíčně celková záloha webu (FTP i databáze), aktualizace redakčního systému i rozšíření a v neposlední řadě prémiová placená rozšířením, která významně zvyšují komfort správy webu a uživatelské editace, v hodnotě až cca 6 tisíc Kč ročně v případě samostatného nákupu.

  • předností podpora
  • nižší hodinová sazba servisu a rozšířené technické podpory
  • možnost sjednání individuálního programu
  • fakturace probíhá zpětně za čtvrtletí

 

 

Máte další otázky, potřebujete více informací o tvorbě webových stránek nebo o jejich správě, aktualizaci?

Neváhejte mne kontaktovat...